تمرکز

تمرکز زیر مجموعه هنر سازمانی به منظور بررسی و ارزیابی نقش هنر در بهبود عملکرد و افزایش ارزش سازمان ارائه می‌شود. در این تمرکز، انواع هنرها، از جمله نقاشی، موسیقی، نمایشنامه و فیلم سازی، به عنوان ابزارهایی برای ایجاد تأثیر و ارتقاء آفرینش در سازمان مورد بررسی قرار می‌گیرند. همچنین، تأثیر هنر بر روی جریان کار، تعاملات بین اعضای سازمان و افزایش نوآوری و خلاقیت نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

با توجه به اهمیت و نقش هنر در سازمان‌ها، این تمرکز به تجزیه و تحلیل مزایا و چالش‌های مربوط به استفاده از هنر در سازمان‌ها پرداخته و راهکارهایی برای ادغام هنر در فرآیندها و فرهنگ سازمانی ارائه خواهد کرد. همچنین، این تمرکز به بررسی مطالعات موردی از سازمان‌ها و سازمان‌هایی که تمرکز قابل توجهی بر هنر دارند، خواهد پرداخت تا درک بهتری از اثربخشی استفاده از هنر در سازمان‌ها به دست آید.

در نهایت، این تمرکز هدف دارد تا تأثیر هنر در بهبود فرآیندها، ایجاد ارتباطات بهتر، تحریک خلاقیت و نوآوری، افزایش رضایت کارکنان و بهبود عملکرد کلی سازمان را بررسی کند. امید است که نتایج و پیشنهادهای این تحقیق، به سازمان‌ها در ادغام هنر به عنوان یک عنصر کلیدی در راستای رشد و پیشرفت کمک کند.

یادداشت روزانه

مدیریت تمرکز چیست؟


مقابله با چالش تمرکز
دنیایی که ما در آن زندگی می‌کنیم فوق‌العاده شلوغ است.
مدیریت زمان دیگر برای کمک به بهره‌وری کافی نیست.
‏همچنان باید مدیریت تمرکز خود را بهبود ببخشیم.‏ ‏ ‫در واقع، تمرکز ممکن است موضوعی عمیق‌تر باشد، زیرا ‏ ‫بسیاری از ما نمی‌دانیم که با آن مشکل داریم.‏
‏چند بار تا به حال روز کاری خود را با هدف تمرکز شروع کرده‌اید و در پایان احساس کرده‌اید که فقط مشغول هستید و واقعاً هیچ کاری را انجام نداده اید؟
یا در حال صحبت با کسی هستید که به او اهمیت می‌دهید، یک رابطه ‏مهم، و متوجه شده‌اید که توجه شما در طول مکالمه از بین می‌رود.
‏یا شاید در حال بررسی ایمیل بودید و روی پیوندی کلیک کرده‌اید که ‏ ‫شما را به یک سایت اجتماعی می‌برد و 30 دقیقه بعد، هنوز یک ایمیل ناتمام روی صفحه نمایش خود دارید.‏
تعریف من از تمرکز، تخصیص استراتژیک منابع شما به سمت چیزی است که بیشترین ارزش را دارد.‏
معنی آن چیست؟ این بدان معنی است که شما از زمان و توجه خود در مورد آنچه مهمتر است استفاده می‌کنید.‏
‫مدیریت تمرکز در عصر ما یک مهارت حیاتی برای بقا است.
‏در واقع، من می‌خواهم آن را در ذهن ‫شما به سطح مدیریت زمان ارتقا دهم.‏
هدف من در این دوره این است که به شما کمک‌کنم ‫تا یک خودران بهتر شوید و در مسیر ادامه دهید.

درک دو جنبه تمرکز
‫در مورد بهبود تمرکز دو جنبه وجود دارد.‏
شما می‌توانید این را با ورزش تیمی مورد علاقه خود مقایسه کنید.‏
مال من فوتبال است و در فوتبال هم حمله و هم دفاع وجود دارد.‏
در بخش دفاعی تمرکز، ما از تمرکز شما محافظت می‌کنیم.
‏این بدان معناست که ما روی راه‌هایی کار می‌کنیم که شما را از از ‏ ‫دست دادن تمرکزتان دور نگه داریم و تعداد سوئیچ‌هایی را که در روز ‏ ‫و در ذهن شما انجام می‌شود کاهش دهیم.
‏در سمت تهاجمی تمرکز، ما می‌خواهیم آن را رشد دهیم.
‏ما می‌خواهیم آن را بهبود بخشیم و توانایی شما را برای حفظ تمرکز ‫برای مدت زمان طولانی تری به حداکثر برسانیم.‏
همچنین تمرکز بر آنچه مهمتر است.‏
‏‫پنج حوزه وجود دارد که ما قصد داریم هم از آنها محافظت کنیم و هم تمرکز شما را افزایش دهیم.
‏اول منطقه دیجیتال است.
‏این شامل تلفن‌ها، رایانه‌ها، هر چیزی که برای شما بوق می‌زند یا ‫وزوز می‌کند یا صفحه‌ای درخشان دارد.‏
بعد، جنبه فیزیکی تمرکز را پوشش خواهیم داد، که در درجه اول به فضای کاری فیزیکی شما اشاره دارد.‏
در مرحله بعد، ما ذهن شما را پوشش می‌دهیم که چگونه می‌توانید توجه ‏ ‫خود را بر مهمترین چیزها متمرکز کنید.‏
ما زمان را پوشش می‌دهیم، که در مورد نحوه برنامه ‫ریزی موارد در تقویم خود به روشی متمرکز است.

----
مدیریت تمرکز، فرآیندی است که در آن تمرکز و توجه منابع، زمان و انرژی سازمان به منظور رسیدن به اهداف استراتژیک و موفقیت‌های برجسته تعیین و مدیریت می‌شود.
تمرکز می‌تواند به صورت کلی بر روی سازمان به طور کلی یا به صورت زیرمجموعه‌ها، بخش‌ها، یا پروژه‌ها مدیریت شود.

مدیریت تمرکز شامل مراحل و فعالیت‌های مختلفی است که در طول آن‌ها تمرکز مشخص می‌شود و فرآیندها و فعالیت‌ها به گونه‌ای طراحی می‌شوند که بر اساس اولویت‌ها و اهداف سازمان عمل کنند.

در زیر، چند مرحله کلیدی در مدیریت تمرکز آورده شده است:

تعیین اهداف و استراتژی‌ها: در این مرحله، اهداف و استراتژی‌های سازمان مشخص می‌شوند. این اهداف باید واضح، قابل اندازه‌گیری و متناسب با ویژگی‌ها و نیازهای سازمان باشند.

تعیین اولویت‌ها: بر اساس اهداف و استراتژی‌ها، اولویت‌بندی صورت می‌گیرد. در این مرحله، مهمترین و برجسته‌ترین اهداف و فعالیت‌ها مشخص می‌شوند.

تخصیص منابع: در این مرحله، منابع مورد نیاز برای دستیابی به اهداف تعیین می‌شوند. این منابع شامل نیروی کار، بودجه، تجهیزات و زمان است.

برنامه‌ریزی و مدیریت فعالیت‌ها: با توجه به اولویت‌ها و منابع موجود، برنامه‌ریزی و طراحی فعالیت‌ها انجام می‌شود. در این مرحله، زمانبندی، تخصیص وظایف و مسئولیت‌ها، و تدابیر اجرایی مورد نیاز برای دستیابی به اهداف تعیین می‌شوند.

پایش و ارزیابی: پس از شروع اجرای فعالیت‌ها، پیشرفت و عملکرد آن‌ها نظارت و ارزیابی می‌شود. در صورت نیاز، تغییرات و بهبودهای لازم نیز اعمال می‌شود.

مدیریت تمرکز در سازمان‌ها به عنوان یک عنصر مهم در دستیابی به هدف و موفقیت‌های استراتژیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. این فرآیند به سازمان‌ها کمک می‌کند تا منابع خود را بهینه استفاده کنند و به گونه‌ای عمل کنند که از نتیجه‌گیری بهتر و بهبود عملکرد برخوردار باشند.

​​فضای دیجیتال (مجازی)

خاموش کردن اعلان‌ها و استفاده از تقویم خود

‫بسیاری از مردم تعجب می‌کنند که آیا فناوری باعث حواس پرتی ما ‏ ‫می‌شود، آیا این مقصر پشت سرهم از دست دادن تمرکز ما است؟ ‏ ‫در واقعیت، مشکل تکنولوژی نیست، بلکه ‫استفاده نادرست ما از فناوری است.
به عنوان مثال، به تمام اعلان‌هایی که ‏در طول روز دریافت می‌کنید فکر کنید.
هنگامی که یک پیام متنی وارد می‌شود یا ایمیلی می‌رسد یا شخصی می‌خواهد ‏ ‫با شما چت کند، یا حتی بازی‌ای که در حال انجام آن ‫هستید، به شما اطلاع می‌دهد که زندگی‌های بیشتری دارید، اعلان‌هایی دریافت می‌کنید.‏
همه این اعلان‌ها دائماً به تمرکز شما حمله می‌کنند.‏
‫هدف آنها این است که از شما بهره‌وری بیشتر کنند، اما در واقعیت، این امر باعث می‌شود که دائماً تمرکز خود را از دست داده و به آنها بپردازید.‏
راه حل برای محافظت از فوکوس دیجیتالی شما این است که به سادگی از تقویم خود استفاده‌کنید.
تمام اعلان‌هایی را که ممکن است دریافت کنید، خاموش کنید.
‏در عوض، فقط از این یک ابزار، یعنی تقویم استفاده‌کنید.
به عنوان مثال، ایمیل به طور مداوم به شما یادآوری ‏ ‫می‌کند، خواه روی تلفن شما باشد یا دسکتاپ.
‫این اعلان‌ها را هم در تلفن و هم در دسکتاپ خاموش کنید و یک قرار ‏ ‫ملاقات برنامه‌ریزی شده منظم در تقویم ‏خود ایجاد کنید و آنها را بررسی‌کنید.
این به شما این امکان را می‌دهد که تمام ایمیل‌های خود را ببینید اما به صورت متمرکز با آن برخورد کنید.‏
حال، چگونه اعلان‌های برنامه خود را خاموش می‌کنید؟ ‏ ‫برنامه‌های بسیار زیادی وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده‌کنید.
بنابراین بهترین راه برای یافتن راه حل این است که به سادگی عبارت ‏ ‫"How to off notifications for your program؟" ‏ ‫تقویم برای محافظت از شما وجوددارد.
اگر از آن به درستی استفاده کنید، می‌توانید ایمیل خود را بررسی‌کنید، نه اینکه ایمیل شما را چک کند.‏ ‏‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬

زمان فعالیت خود را تعیین کنید

‫وقتی نوبت به افزایش تمرکز شما می‌رسد، قوی ترین برنامه یا دستگاهی که می‌توانیم استفاده‌کنیم کدام است؟ ‫این به سادگی تایمر است.
پایین‌ترین دستگاه‌ها می‌توانند به ما کمک کنند تا ‏ ‫تمرکز خود را به میزان قابل توجهی بهبود دهیم.
اگر تمرکز، عمل نگه داشتن توجه ما بر روی چیزی است که برای مدت ‏ ‫طولانی با ارزش‌تر است، می‌توانیم از تایمر استفاده‌کنیم تا هم ‏ ‫مدت زمانی که می‌توانیم متمرکز بمانیم ‏و هم توانایی تمرکزمان را افزایش دهیم و توانایی تمرکزمان را افزایش دهیم.
یک چیزی را که قرار است روی آن تمرکز کنید انتخاب‌کنید و حدی را تعیین کنید، حدی را تعیین کنید که می‌دانید می‌توانید به آن برسید و سپس سعی کنید کمی فراتر از آن محدودیت باشید.‏
به عنوان مثال، آیا تا به حال متوجه شده‌اید که وقتی در حال مطالعه ‏ ‫هستید، ممکن است توجه شما به سمت ‫فکر کردن به چیزهای دیگر منحرف شود؟
می‌توانید از یک تایمر مانند این برای تعیین مدت زمانی استفاده کنید ‏که می‌خواهید روی مطالعه تمرکز کنید.
شاید پنج دقیقه، ‏شما تایمر را برای پنج دقیقه تنظیم می‌کنید و می‌خوانید و به خود ‏ ‫یادآوری می‌کنید که تا زمانی که آن تایمر ‏ ‫خاموش نشود، من باید روی خواندن تمرکز کنم.
بعد از اینکه این کار را انجام دادید و در هر بار تمرکز پنج دقیقه ای خوب شد، سپس به تدریج آن را افزایش می‌دهید، حتی به هفت دقیقه.
با تمرین و تکرار، می‌توانید تمرکز ‏خود را با هر فعالیتی بهبود بخشید.
آیا این بیش از حد ساده به نظر می‌رسد؟ ‫تا حدی همینطور است.
با این حال، متوجه شده‌ام که گام‌های ساده و کوچک به هم پیوسته، منجر به تغییرات بسیار بزرگ و مثبت می‌شود.

ایجاد منطقه عاری از دیجیتال

اگر تا به حال یک فیلم هنرهای رزمی را تماشا کرده باشید که در ‏ ‫آن یک کارآموز برای یادگیری هنر رزمی نزد استادی می‌رود، می‌دانید ‏که یک اتاق تمرین یا یک دوجو، مکانی ویژه ‏برای همکاری آنها در نظر گرفته شده‌است.
‫وقتی نوبت به تمرکز دیجیتالی شما می‌رسد، چگونه می‌توانید چنین ‏محیطی را ایجاد کنید، به خصوص وقتی به نظر ‏می‌رسد که همه چیز دائماً به ما حمله می‌کند؟ ما دائماً با بوق و وزوز و صدا قطع می‌شویم.‏
کمدین جو زیمرمن یک بار اظهار داشت که تلفن خود را گم کرده و سپس ‏برای اولین بار از دوران کودکی شادی را تجربه کرده‌است. *حالا این یک اغراق است.‏‏
‫اما تا حدی، این واقعیتی است که ما در حال تجربه آن هستیم.‏
چگونه می‌توانیم این منطقه عاری از دیجیتال را ‏ ‫بدون از دست دادن تلفن هایمان ایجاد کنیم؟
در مرحله اول: می‌توانید یک ساعت یا یک روز از هفته را برنامه‌ریزی کنید، ‏ ‫جایی که قرار نیست از فناوری استفاده‌کنید.
این به سادگی زمانی است که می‌خواهید تلفن یا رایانه را خاموش کنید.
‫من یک مشتری مربی دارم که این روزهای راهب را صدا می‌کند، و او ‏ ‫آنها را از قبل در تقویم خود به صورت ماهانه تعیین می‌کند.
مرحله دوم: شما می‌توانید یک مکان را به عنوان ‏ ‫منطقه عاری از دیجیتال خود تعیین کنید. ( *این می‌تواند یک درخت بیرون یا یک اتاق در ‏ ‫خانه شما یا میز شام یا یک صندلی خاص باشد.‏ ‏ ‫هر چه که هست، آن نقطه را در ذهن خود به عنوان مکانی که هیچ فناوری ‏ ‫در آن مجاز نیست تعیین کنید، و سپس زمانی که می‌خواهید تمرکز خود ‏را برای مدتی بهبود بخشید، به آن مکان بروید.* )
مرحله سوم: می‌توانید از تنظیمات موجود در دستگاه ‏خود برای ایجاد این منطقه استفاده‌کنید.
مرحله چهارم: وقتی در آن محیط بدون دیجیتال هستید، از آن لذت ببرید، نفس عمیق بکشید، و فقط با خودتان فکر کنید که چقدر آرامش بخش است و چقدر آرامش بخش است.
بله، شما هنوز هم می‌توانید در یک لحظه به فناوری برگردید.
اما در حال‌حاضر، شما از جایی که هستید لذت خواهید برد.
مرحله پنجم: این فقط یک توصیه کلی است، اما ‏ ‫از چند وظیفه‌ای بودن رسانه‌ای خودداری کنید.‏
این زمانی است که شما در حال تماشای یک برنامه در تلویزیون خود ‏ ‫و سپس انجام یک بازی در همان زمان با تلفن خود هستید.
این نوع رفتار باعث تداوم عدم تمرکز می‌شود.
‏در عوض، می‌توانید با تماشای آن نمایش، تمرکز خود را بهبود ببخشید.‏
ممکن است خنده دار به نظر برسد،‏ اما اگر به خودتان اجازه دهید که فقط نیم ساعت از یک برنامه تلویزیونی ‫لذت ببرید، می‌تواند تمرکز شما را بهبود بخشد، اگر کار دیگری را همزمان انجام ندهید.‏
با ایجاد این منطقه بدون دیجیتال و پیدا کردن ‏ ‫دوجوی خود، می‌توانید استاد تمرکز دیجیتال شوید.‏


رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش